Aktualności

logo

Ikonka 4 Vulcan

Ikonka 3 Plan lekcji

Ikonka 2 moodle 2.0

Ikonka 5 BIP

XIII EDYCJA OLIMPIADY „BUDUJ Z PASJĄ” – etap okręgowy

14 marca 2024r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Z. Strzeleckiego po raz kolejny odbył się etap okręgowy Olimpiady "Buduj z Pasją". Jest to olimpiada zawodowa wpisana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych.

Laureaci i finaliści szczebla centralnego olimpiady zostaną zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Nasza szkoła jest jedną z siedmiu w Polsce siedzib okręgów ,,Buduj z Pasją”. Organizatorem głównym Olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej z siedzibą w Wieluniu. Głównymi sponsorami XIII edycji są firmy: Kubala
oraz Saint-Gobain. Patronat nad ,,Buduj z Pasją” w okręgu sandomierskim objął Świętokrzyski Kurator Oświaty i Starosta Powiatu Sandomierskiego. Obecność przedstawiciela Starostwa Pana Zbigniewa Wierciocha, Pani wizytator Anety Drypy oraz innych zaproszonych gości podniosły rangę wydarzenia jak również wzmocniły przekaz znaczenia kształcenia zawodowego.

W tym roku szkolnym zakres tematyczny olimpiady obejmował kwalifikacje BUD.11 Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych oraz BUD.12 Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich. Do eliminacji przystąpiło 10 szkół
z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Wkrótce dowiemy się, które dwie najlepsze drużyny zakwalifikowały się do etapu centralnego, który odbędzie się
w Stalowej Woli w dniach 23-25 maja 2024r.

Organizację olimpiady wsparły firmy z branży budowlanej: Cementownia Ożarów, Fakro, Siniat, oraz P.H.U. Józef Kałdon – Skład Materiałów Budowlanych, ofiarując materiały niezbędne do przeprowadzenia zadania praktycznego oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników. Olimpiadzie towarzyszył pokaz i szkolenie firmy Kubala.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania etapu okręgowego XIII edycji „Buduj z Pasją”. Dzięki takim inicjatywom uczniowie kształcący się w zawodach branży budowlanej, mogą w pełni rozwijać swoje zawodowe pasje i czerpać satysfakcję z osobistego rozwoju.

 

 

Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją
Buduj z Pasją
Buduj z Pasją Buduj z Pasją

 

 

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja