Aktualności

logo

Ikonka 4 Vulcan

Ikonka 3 Plan lekcji

Ikonka 2 moodle 2.0

Ikonka 5 BIP

W piątek 15 marca 2024r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Branżowej I stopnia pod czujnym okiem p. Izy Romańskiej wzięli dział w spotkaniu z p. Michałem Jakóbczykiem-realizatorem nagrań, słuchowisk, muzykiem, pasjonatem fotografii i współpracownikiem Muzeum Teatru Polskiego Radia.

W ramach Tygodnia Kultury języka w naszym województwie Pan Michał opowiedział m.in. o możliwościach, jakie daje aktywne uczestnictwo w kulturze i zachęcał do korzystania z dóbr dziedzictwa kulturowego regionu i nie tylko. Gość przekonywał, że poprzez uczestnictwo w kulturze możemy komunikować otoczenie np. pokazywać swoją nowoczesność albo przywiązanie do tradycji, bo kultura to przecież nie tylko literatura, taniec, muzyka, filmy, książki, programy radiowe i telewizyjne ,to także np. sztuki wizualne czy gry komputerowe. A to właśnie młodzi ludzie mają być potencjalnymi odbiorcami kultury. Ich nawyki, związane z korzystaniem z wachlarza tych dóbr decydować będą o globalnej sytuacji, przyszłym obrazie kultury i sposobach korzystania z jego wytworów.

Podziękowania dla p. E. Chmielewskiej i p.J. Forc za pomoc w w/w przedsięwzięciu😊

img20240315081142 wynik

img20240315081149 wynik

 

img20240315081229 wynik

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja