Symbole szkoły

logo

Ikonka 4 Vulcan

Ikonka 3 Plan lekcji

Ikonka 2 moodle 2.0

Rekrutacja Zstio 2022 23

Ikonka 5 BIP

Szanowni Państwo

02.10.2008 rok Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Z. Strzeleckiego

 w Sandomierzu otrzymał nowy sztandar.

sztan

Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie kwadratu o długości 100cm obszyta złotą taśmą i wykończona złotymi frędzlami.
Po stronie głównej sztandar jest koloru kremowego. W centralnej części znajduje się haftowany herb Miasta Sandomierz.
Wokół herbu miasta widnieje napis wyszyty złotymi literami zawierający nazwę szkoły, imię patrona oraz nazwę miejscowości
– ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego w Sandomierzu.
W dolnym lewym rogu wyszyty rok-1958 -nawiązujący do daty powstania naszej Alma Mater, w dolnym prawym - 2008 – data ufundowania sztandaru.

sztan1

Rewers sztandaru jest koloru czerwonego. W środkowej jego części znajduje się wyhaftowany orzeł w koronie w kolorze białym
z elementami złotymi. W dolnej jego części znajduje się w półkolu napis: ojczyzna, nauka, praca-wyszyty złotymi literami. Drzewiec sztandaru wykonany jest z drewna toczonego zakończonego metalową głowicą w formie orła w koronie.

 W półwiecznej historii tej szkoły to druga taka uroczystość. To stanowiło o jej wyjątkowości. Myśl o potrzebie nowego sztandaru pojawiła się w ub. roku, kiedy to dojrzała w nas decyzja o zorganizowaniu obchodów jubileuszu 50-lecia szkoły. Dotychczasowy sztandar uwzględniał nazwę: Zespół Szkół Budownictwa, który stracił swoją aktualność na skutek zmiany nazwy szkoły w 2002 roku na: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Pomyśleliśmy – jubileusz to doskonała okazja by ufundować naszej szkole nowy sztandar z aktualną nazwą, po to by nowe pokolenia naszych uczniów i absolwentów mogły w pełni identyfikować się z tym pięknym symbolem wartości.

Skierowaliśmy więc apel do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe na ten szczytny cel. Spotkał się on z pięknym odzewem ze strony rodziców, absolwentów, obecnych uczniów i pracowników szkoły a także instytucji i firm. Stali się oni fundatorami sztandaru i pozwolili zrealizować nasze szkolne marzenie.

Chcę zapewnić, że od tej pory najważniejszymi symbolami szkoły będą dwa sztandary: historyczny z dawną nazwą szkoły i nowy. Sztandary wisząc obok siebie w honorowym miejscu będą przypominać o pięknych kartach historii tej szkoły, również tej, którą dziś wspólnie tworzymy.

 

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja