Aktualności

logo

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała zgodę na utworzenie Branżowego Oddziału Wojskowego (BOW) spośród uczniów kształcących się w zawodach mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych.

Jako jednostka patronacka Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu , został wyznaczony 3 Batalion Radiotechniczny w Sandomierzu. Realizacja programu szkolenia w BOW rozpocznie się od drugiego semestru roku szkolnego 2023/2024. Stanowić ona będzie uzupełnienie praktycznej nauki zawodu, wynikającej z podstawy programowej. Nasi mechanicy i elektromechanicy pojazdów samochodowych, uczestniczący w programie szkolenia dla BOW, po ukończeniu szkoły będą mieli szanse na podjęcie służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP. W związku z tym, aby zachęcić uczniów do przystąpienia do BOW została nawiązana współpraca z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Sandomierzu. Odbyły się już pierwsze spotkania przedstawicieli WCR z młodzieżą oraz poczynione zostały wstępne ustalenia dotyczące stałej współpracy.

Link facebook WCR Sandomierz

https://www.facebook.com/WCRSandomierz/

wcr

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja