Aktualności

logo

,, MARSZ POKOJU ”

W dniu 21 września 2016r. ulicami Starego Miasta w Sandomierzu przeszedł barwny korowód uczniów w ,,Marszu Pokoju”. Inicjatywa nawiązuje do obchodzonego we wrześniu Międzynarodowego Dnia Pokoju.

Intencją marszu jest promowanie takich wartości jak: sprawiedliwość, pokój, rodzina, szacunek, tolerancja, a tym samym brak akceptacji dla zachowań noszących znamiona przemocy.

Przy zabytkowym Ratuszu wszystkich uczestników manifestacji przywitał burmistrz miasta pan Marek Bronkowski. Ideę spotkania, młodzież zaakcentowała poprzez stworzenie oprawy dźwiękowej przy użyciu instrumentów perkusyjnych. Następnie przy sandomierskim Ratuszu zostało wypuszczonych kilkanaście gołębi jako symbol pokoju.

W lokalnej manifestacji wzięli udział uczniowie z większości sandomierskich szkół. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy I Technikum Informatycznego, którzy swoją obecnością wyrazili sprzeciw wobec narastającej fali przemocy.

Beata Janeczko


Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

FAX - 15-832-51-25

TEL KOM. - 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja