Aktualności

logo

Warsztaty w Centrum Dobrego Wychowania

Z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości, uczniowie z klas pierwszych TUF, TPS, TRW i TI uczestniczyli w warsztatach w Centrum Dobrego Wychowania k/ Lublina. Celem projektu „Ścieżka Edukacyjna Leśna Kwatera Legionistów”, którego uczestnikami byli nasi uczniowie była popularyzacja wiedzy o bohaterstwie Legionów Polskich i ich udziale w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Zajęcia miały zintegrować grupę klasową i poszerzyć wiedzę z zakresu walk o niepodległość Polski. W ramach zajęć uczniowie zostali zapoznani z informacjami dotyczącymi Legionów Polskich oraz ważnymi wydarzeniami mającymi miejsce w czasie I-wojny światowej na terenie Lubelszczyzny. Najpierw uczestniczyli w grach i zabawach integrujących, następnie udali się do lasu, by przez dwie godziny poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Zostali oni podzieleni na mniejsze zespoły- poddani rekrutacji do Legionów Polskich. Ich zadaniem było m.in. przejście labiryntu, praca z mapą, rozwiązywanie zagadek, pokonanie toru przeszkód, a także wizyta w szpitalu polowym i opatrzenie rannego. Młodzież na własnej skórze mogła poczuć namiastkę trudu walki o niepodległość narodu w 1918 roku. Na zakończenie warsztatu odbyła się gra historyczna, w której uczniowie korzystali z wiedzy, którą zdobyli wcześniej. Podsumowaniem zajęć była dyskusja dotycząca współczesnego patriotyzmu – młodzież mogła skonfrontować swoje doświadczenia z całego dnia i zastanowić się, jak cechy bohaterów narodowych mogą przenieść do współczesnego życia.

Drugiego dnia wycieczki uczniowie zapoznali się z historią Lublina i uczestniczyli w grze miejskiej.

Opracowała Agnieszka Furman

 

Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania
Warsztaty w cen...
Warsztaty w centrum dobrego wychowania Warsztaty w centrum dobrego wychowania

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

FAX - 15-832-51-25

TEL KOM. - 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja