Aktualności

logo

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „ DROGI DO WOLNOŚCI” – GRA MIEJSKA

W drodze do wolności. Rok 1939 – pierwszy rok walki” - pod takim hasłem odbyło się w „Przystanku Historia" w Kielcach podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez Delegaturę IPN w Kielcach i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

W piątek 25 września br. uczniowie z klasy IV TI reprezentowali ZSTiO w Sandomierzu.

Na konferencji brało udział tylko dwóch uczniów tj. Bartek Woźniak i Jakub Leśniak ze względu na obostrzenia sanitarne spowodowane pandemią. W projekcie udział brali też: Karolina Musiał, Hubert Pikor i Marceli Rosiński.

Podczas spotkania zaprezentowano gry miejskie przygotowane przez nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie. Następnie prelekcje wygłosili Marek Jończyk i dr Michał Zawisza z Referatu Edukacji Historycznej IPN w Kielcach.

Ideą projektu była prezentacja kluczowych w historii narodu polskiego wydarzeń, które ukształtowały Polskę jako wolne i niepodległe państwo. Wykłady, zaprezentowane podczas całego cyklu konferencji pozwoliły uczniom poznać najważniejsze dla tematu wydarzenia oraz wiodące postacie.

Nauczyciele zaś zyskali możliwość zapoznania z najnowszymi ustaleniami historyków.

Gra m1 wynik

gra m2 wynik

gra m3 wynik

gra m4 wynik

GRA M5 wynik

GRA M 7 wynik

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja