Erasmus +

logo

We wrześniu rozpoczynamy rekrutacje uczniów  do nowego projektu powstałego w ramach programu Erasmus + „ Po nowe doświadczenie zawodowe na praktyki do naszych unijnych sąsiadów”.

Projekt kierujemy do uczniów Technikum Pojazdów Samochodowych oraz Technikum Informatycznego Zasadniczej Szkoły Zawodowej – mechanik pojazdów samochodowych.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w projekcie uczniowie, którzy przejdą określoną w procedurach rekrutację będą mieli szansę na podniesienie swoich kompetencji językowych i kwalifikacji zawodowych.

Zakwalifikowani uczestnicy projektu odbędą 4- tygodniowe praktyki zawodowe w krajach UE: TPS oraz TI w Irlandii a mps w Niemczech. Organizatorzy praktyk zapewniają je zupełnie bez kosztowo dla uczniów. Każdy uczestnik będzie miał zapewniony transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie oraz niezbędne kieszonkowe na czas wyjazdu. Dodatkowo organizatorzy zapewniają wycieczki kulturowe i wiele innych atrakcji. Praktyki odbywać będą się w firmach w okolicach Cork ( grupa irlandzka ) i w ośrodku szkoleniowym w Niemczech.

Nasi uczniowie po zakończeniu praktyk otrzymają certyfikaty Europass Mobilność oraz dodatkowo Europass Paszport Językowy ( TPS i TI ). Są to cenne dokumenty poświadczające praktykę zawodową w całej Unii Europejskiej oraz znajomość języka obcego.

 Praktyki zagraniczne są nie tylko szansą na rozwój zawodowy i poprawienie znajomości języka lecz również niepowtarzalną szansa na nawiązanie kontaktów, które pomogą w znalezieniu zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

https://sites.google.com/site/zstioprojekty/erasmus

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

FAX - 15-832-51-25

TEL KOM. - 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja