Tradycją naszej szkoły stało się zapraszanie rodziców na różne uroczystości szkolne.
    21 grudnia 2016r, nim rodzice spotkali się z wychowawcami klas na wywiadówkach mieli przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu świątecznym  „To już pora na Wigilię, to już czas.....”  przygotowanym przez uczniów klas 1TI oraz 2 TI i 2TB pod opieką
p. K. Błąd – Warych i p. A. Tarkowskiej. Scenariusz spektaklu powstał na motywach opowiadania Zofii Kossak-Szczuckiej pod tytułem „Oczekiwany gość”.
    Pastorałki, kolędy i skłaniający do refleksji występ młodzieży wprowadziły wszystkich zebranych: rodziców, dyrekcję, nauczycieli w klimat tych najpiękniejszych polskich świąt-Świąt  Bożego Narodzenia.
W tym uroczystym dniu odbyły się także spotkania wigilijne w klasach. Miedzy innymi w klasie 4 Technikum Informatycznego. Młodzież, rodzice i wychowawca klasy p. A. Mazur-Sroczyńska biesiadowali przy wspólnym świątecznie zastawionym stole i  przy zielonej choince. Były opowieści o tradycjach Bożonarodzeniowych, dzielenie się opłatkiem i wzruszające rozmowy o planach, marzeniach i oczekiwaniach na przyszły -2017 rok.
    Takie wspólne chwile, chwile pełne ciepła, dobra i szczerości potwierdzają, że szkoła to nie tylko lekcje, ale także wspólne spotkania z rodzicami.

                                   tekst  A. Mazur-Sroczyńska