Aktualności

logo

,,1 września zapukał do naszych drzwi i pora znowu zapakować plecaki, zaostrzyć ołówki i nastawić budziki….”

Dziś w progach Budowlanki rozpoczyna naukę  91 nowych uczniów. Dziewczęta stanowią aż dziesięć procent, co jest rzadkością  w tak „męskiej” szkole (sprawia nam to oczywiście ogromną radość). Uczniowie Ci pragną być technikami budownictwa lub usług fryzjerskich pod czujnym okiem Pani Katarzyny Błąd – Warych, Informatykami pod skrzydłami Pani Marii Chmielnickiej, technikami pojazdów samochodowych pod kierunkiem Pana Tomasza Kwietnia lub monterami zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i mechanikami pojazdów samochodowych pod opieką Pani Anny Kowalczewskiej Ożóg.

 

Miło nam powitać w szkolnych progach uczniów z Ukrainy i Rosji. Zasilą oni szeregi Technikum Informatycznego.

Nowością jest kierunek Technik Usług Fryzjerskich. Dziewczęta przyjęte do klasy o tym profilu będą prekursorkami kształcenia dualnego w ZSTiO. Ich praktyki zawodowe będą odbywać się wyłącznie  u pracodawców, a nie w  warsztatach szkolnych. 

Starujemy też z nowym projektem  „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój”. Zapewni on praktyki zawodowe 64 uczniom w Portugalii i Hiszpanii. Tym razem również nauczyciele w ramach szkolenia jobshadowing będą poznawać technologie dostępne w krajach naszych projektowych partnerów.

Wyposażeni więc w zapas energii, pozytywnych wrażeń i wypoczęci bierzemy się do pracy. Mamy nadzieję, że nadchodzące 10 miesięcy będzie obfitować w same sukcesy i radości. 

                                                                                            Katarzyna Kozera

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

FAX - 15-832-51-25

TEL KOM. - 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja