Sandomierszczyzna

logo

Rusza VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego

Sandomierszczyzna – Moja Mała Ojczyzna”.....

Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy prace wstępne nad organizacją VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Sandomierszczyzna - Moja Mała Ojczyzna”, któremu od pierwszej edycji ma zaszczyt patronować Urząd Burmistrza Miasta Sandomierza oraz Starosty Powiatu Sandomierskiego. Czynimy starania, aby tegoroczną edycję objął patronatem także Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Karta zgłoszenia

Zaproszenie dla szkół

Do tej pory w czterech edycjach konkursu :

Pierwszej (kwiecień 2012 roku)-„Zabytkowe perełki Ziemi Sandomierskiej”

Drugiej (czerwiec 2013 roku) – „Przydrożne kapliczki -świadkowie dziejów naszego regionu

Trzeciej ( czerwiec 2014 roku – „Pałace, dwory i dworki Ziemi sandomierskiej

Czwartej ( grudzien 2015 roku)-” Tu jest moje miejsce na ziemi”

Piątej ( maj 2017 roku)- „Wstęga Wisły przepasana”

wzięło udział ponad 600 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z 50 szkół powiatu sandomierskiego.

Temat tegorocznej edycji konkursu „ Bohaterom Sandomierszczyzny w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości” , wpisuje się w ogólnopolskie obchody tej ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy. Projekt uzyskał akceptację Biura Programu „ Niepodległa” i wpisany jest na krajową listę wydarzeń organizowanych z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Uzyskaliśmy też zgodę na posługiwanie się logo Niepodległej. Mamy nadzieję, że dzięki temu konkurs zyska większą rangę i przyciągnie uwagę wielu młodych artystów, którzy razem z nami zechcą uczcić tę ważną rocznicę.

Zapraszamy dzieci i młodzież -wyjdźcie w plener w cudowne wiosenne weekendy, poszukajcie miejsc pamięci, miejsc narodowej dumy, odnajdźcie pamiątki po ludziach zwykłych i niezwykłych, którzy wpisali się w historię naszej lokalnej społeczności i Państwa Polskiego. Pokażmy razem jak wiele znaczeń, pozytywnych doświadczeń i wartości zawiera w sobie polska niepodległość. Czekamy na Wasze prace! Jak zawsze wierzymy, że nie zawiedziecie! Do wszystkich szkół Powiatu Sandomierskiego w najbliższych dniach wyślemy zaproszenia do udziału w konkursie wraz z regulaminem oraz kartą zgłoszeń, informacji szukajcie też na naszej stronie internetowej www.zstio.pl. Pozdrawiamy wiosennie.

Organizatorzy

Program realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

np n

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

FAX - 15-832-51-25

TEL KOM. - 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja