Aktualności

logo

Podsumowanie zagranicznych praktyk szkolnych uczniów ZSTiO w Sandomierzu

 

Dobiega końca 2-letni projekt ,,Zdobywanie doświadczeń branżowych na Półwyspie Iberyjskim”, w trakcie którego 62 uczniów, kształcących się we wszystkich zawodach dostępnych w ZSTiO w Sandomierzu., odbyło praktyki zagraniczne w Hiszpanii i Portugalii.

W 2019 roku na 3 tygodnie wyjechało do portugalskiego miasta Povoa de Varzim 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik geodezji i technik usług fryzjerskich oraz 15 przyszłych techników informatyków. W styczniu i lutym tego roku u hiszpańskich pracodawców w Maladze praktykowało 15 uczniów branży budowlanej (technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik budownictwa i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) oraz 16 mechaników (technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych).

Realizacja praktyk zawodowych pozwoliła uczniom zdobyć wiedzę i umiejętności, które zwiększają szanse na udział w europejskim rynku pracy. Dostęp do najnowocześniejszych narzędzi, technologii i oprogramowania ułatwi znalezienie zatrudnienia po zakończeniu edukacji. Pobyt za granicą w innych uwarunkowaniach kulturowych i obyczajowych pozwolił uczestnikom projektu skonfrontować stosowane rozwiązania organizacyjne, techniczno-technologiczne w Polsce i krajach goszczących.

Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego, doskonalenie umiejętności językowych i wzrost kompetencji społecznych wpłynął na pozytywne postrzeganie naszej szkoły wśród lokalnej społeczności.

Nasza szkoła znalazła się w rankingu kieleckiego kuratorium ,,Dobre praktyki”:

https://kuratorium.kielce.pl/27490/dobre-praktyki-w-2018-2019-i-2020-szkoly-ponadpodstawowe-i-ponadgimnazjalne/

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja