Aktualności

logo

 ROCZNICA AGRESJI ROSJI NA POLSKĘ I OBCHODY DNIA SYBIRAKA

    77 rocznica agresji Rosji Radzieckiej na Polskę przypadająca 17 września 2016 r. stała się okazją do uczczenia pamięci poległych i pomordowanych w 1939 r. W obchody tej uroczystości włączyła się również nasza społeczność szkolna.

W hołdzie ofiarom tych tragicznych wydarzeń w Sandomierzu odbyły się uroczystości patriotycznew których udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, policji, wojska, młodzieży z sandomierskich szkół oraz mieszkańcy miasta.   Obchody rocznicowe rozpoczęły się w wojskowej części Cmentarza Katedralnego.    W hołdzie bohaterom tragicznych wydarzeń sprzed 77 lat przed Mogiłami Katyńską oraz Wołyńską  złożyliśmy również wiązankę kwiatów, aby uczcić tę patriotyczną uroczystość.

   Podczas uroczystości, w wojskowej części Cmentarza Katedralnego, posadzony został dąb – symbol pamięci na chwałę bohatera, Stanisława Gądka, który stracił życie dla Ojczyzny.

    Uroczystość zakończyła msza św.  w  kościele św. Józefa w intencji Sybiraków i ofiar II wojny światowej.

Naszą szkołę w tej uroczystości prezentowali uczniowie z pocztem sztandarowym: Broś Patrycja , Myszkowska Iga -z kl. I TUF, Paciocha Jakub –kl. ITI, Woźniak Piotr –kl. IVTI pod opieką nauczyciela Pana Jacka Nasternaka.

 

Jacek Nasternak

Kalendarz

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

Nowy kontakt telefoniczny na czas remontu szkoły:

tel: 15 832 07 37

Z tego powodu następujące nr telefonów są nieaktywne:

tel: 15 644 58 74, 15 644 58 75
fax: 15 832 51 25

Przepraszamy za utrudnienia .

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja