Aktualności

logo

HISZPANIA CZEKA NA UCZNIÓW ZSTIO

i hiszpania flaga 90x150cm

 

Dobiegają końca przygotowania do wyjazdu dwóch grup uczniów naszej szkoły do hiszpańskiej Sewilli. Pierwsza 16- osobowa grupa – informatycy wyjeżdżają 20 stycznia, a tydzień później kolejne 16 osób – budowlańcy. W ciągu 2 tygodni uczniowie zdobędą umiejętności i doświadczenie branżowe, poznają zasady i wymagania obowiązujące w tym kraju.

Praktyki informatyków obejmować będą m.in. instalacje i konfiguracje środowiska programistycznego IDE (Eclipse), programowanie w systemie Android, tworzenie interfejsów. Program praktyk budowlańców dotyczyć głównie będzie branży energii odnawialnych, energii słonecznej, elementów instalacji fotowoltaicznej, słonecznej, pompy solarnej, automatyki domowej.

Z pewnością dla naszych praktykantów pomocne będą, przeprowadzone w Polsce, zajęcia z języka angielskiego branżowego, spotkania z psychologiem i zajęcia kulturowe. W Hiszpanii oprócz minimum 60 godzin praktyk, firma goszcząca EuroMind zapewnia 10 godzin kursu języka hiszpańskiego oraz program kulturowy w formie wycieczek fakultatywnych. Nad przebiegiem staży czuwać będą opiekunowie grup: Krystyna Kobylakiewicz, Beata Gajewska, Katarzyna Kozera i Agnieszka Tarkowska.

Podsumowanie praktyk zaplanowane jest 2 marca 2018 roku podczas konferencji w ramach programu POWER ,,Praktyki zagraniczne szansą na rozwój”, połączonej z VII edycją Olimpiady Budowlanej BUDUJ Z PASJĄ. W czasie tej konferencji pod hasłem: ,,Doświadczenia zawodowe kluczem do sukcesu” uczniowie i nauczyciele podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z praktyk w Portugalii i Hiszpanii.

 

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

FAX - 15-832-51-25

TEL KOM. - 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja