Strona główna

logo

Jubileusz 60 lat Budowlanki

 

Szanowna Absolwentko, Szanowny Absolwencie

...

Czytaj więcej...
Pracownia samochodowa
Budynek szkoły
Pracownie szkolne
Oferta dla naszych uczniów. Zapraszamy !! Cisco Networking Academy

Ikonka 4 Vulcan

Ikonka 3 Plan lekcji

Ikonka 1 moodle 1.0

Ikonka 2 moodle 2.0

Ikonka 5 BIP

Klasa wielozawodowa to oferta dla absolwentów gimnazjów, którzy chcą nauczyć się wybranego zawodu poprzez przygotowanie zawodowe u pracodawców. Przez cały 3-letni cykl kształcenia będą realizować praktyczną naukę zawodu w wybranych zakładach pracy i poznawać tajniki swojego zawodu jako młodociani pracownicy. Zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących będą zorganizowane w naszej szkole a teoretyczne przygotowanie zawodowe w innych ośrodkach.

Każdy uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia podpisze z pracodawcą umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego by nauczyć się wybranego zawodu i zostać wykwalifikowanym pracownikiem. Szkoła będzie pomagać w znalezieniu odpowiednich zakładów pracy. W związku z zawartą umową o pracę i faktem uczęszczania do Branżowej Szkoły I Stopnia młody człowiek uzyskuje status prawny: ucznia i pracownika młodocianego. Z tego tytułu okres nauki wlicza się do stażu, a za czas praktyki uczeń otrzymuje wynagrodzenie.

Pracownikiem młodocianym jest osoba, która ukończyła 16 lat, a nie osiągnęła jeszcze pełnoletniości tj. nie przekroczyła 18 roku życia. Przepisy prawa w stosunku do pracownika młodocianego przewidują odmienną regulację czasu pracy, prawa do urlopów, zasad rozwiązywania umów o pracę, zasad wynagradzania oraz zasad świadczenia pracy.

Po ukończeniu szkoły absolwent może przystąpić do egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub wziąć udział w egzaminie czeladniczym organizowanym przez izby rzemieślnicze.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

tel: 15 644 58 74, 15 644 58 75
fax: 15 832 51 25

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja