Strona główna

logo

Pracownia samochodowa
Najlepsi mechanicy w Polsce 2019 to MY !
Budynek szkoły
Pracownie szkolne
Oferta dla naszych uczniów. Zapraszamy !! Cisco Networking Academy

Ikonka 4 Vulcan

Ikonka 3 Plan lekcji

Ikonka 1 moodle 1.0

Ikonka 2 moodle 2.0

Ikonka 5 BIP

km

Kierowca mechanik: 832201

Zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy. Obecnie (według badań) potrzebnych w Polsce jest około 200 tys. kierowców kat. C+E, co daje gwarancję uczniom po skończeniu szkoły, na podjęcie dobrze płatnej pracy i rozpoczęcie dorosłego życia zawodowego.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie kierowca mechanik będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) prowadzenia pojazdów samochodowych i zespołów pojazdów;

2) wykonywania prac związanych z przewozem drogowym rzeczy;

3) prowadzenia dokumentacji dotyczącej przewozu drogowego rzeczy;

4) wykonywania prac związanych z obsługą środków transportu drogowego;

5) oceniania stanu technicznego oraz naprawy środków transportu drogowego.

Będzie mógł pracować w firmach transportowych oraz będzie przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Kształcenie trwa 3 lata. Absolwent uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikację AU.04. Eksploatacja środków transportu drogowego, a po potwierdzeniu kwalifikacji może kontynuować kształcenie i uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik transportu drogowego: AU.69. Organizacja przewozu środkami transportu drogowego oraz uzyskać wykształcenie średnie lub średnie branżowe.
Praktykę zawodową uczniowie odbywają u pracodawców w renomowanych firmach transportowych, warsztatach i autoryzowanych stacjach obsługi samochodów (np. NIJMAN/ZEETANK, Mercedes Benz, SCANIA), na terenie Sandomierza i okolic. Oferujemy pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca zajęć praktycznych dla uczniów. Zajęcia teoretyczne oraz część zajęć praktycznych uczniowie odbywają w doskonale wyposażonych pracowniach szkolnych.

Szkoła zapewnia przygotowanie ucznia w ramach Kursu Prawa Jazdy – kategorii B.

 Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

FAX - 15-832-51-25

TEL KOM. - 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja