Strona główna

logo

Pracownia samochodowa
Najlepsi mechanicy w Polsce 2019 to MY !
Budynek szkoły
Pracownie szkolne
Oferta dla naszych uczniów. Zapraszamy !! Cisco Networking Academy

Ikonka 4 Vulcan

Ikonka 3 Plan lekcji

Ikonka 1 moodle 1.0

Ikonka 2 moodle 2.0

Ikonka 5 BIP

Technik usług fryzjerskich: 514105

Technik usług fryzjerskich posiada umiejętności wykonywania zabiegów fryzjerskich i projektowania fryzur. Posiada również umiejętności zarządzania zespołem i salonem fryzjerskim. Świadczy usługi fryzjerskie takie jak pielęgnacja i strzyżenie włosów, układanie fryzur, zmiana koloru włosów. Technik usług fryzjerskich wykorzystuje również najnowsze osiągnięcia fryzjerskie oraz tendencje światowe z zakresu stylistyki. Jest doradcą w zakresie doboru modelu i kolorystyki fryzury.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów;

2) wykonywania zabiegów chemicznych włosów;

3) wykonywania strzyżenia włosów;

4) wykonywania stylizacji fryzur;

5) wykonywania projektów fryzur.

Kształcenie trwa 4 lata dla absolwentów gimnazjum i 5 lat dla absolwentów szkoły podstawowej. Absolwent uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje:

AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich;

AU.26. Projektowanie fryzur;

oraz wykształcenie średnie.

Kształcenie w tym zawodzie odbywa się we współpracy z pracodawcami. Jest to tzw. dualna forma kształcenia co oznacza, że uczniowie w trakcie całego cyklu nauki odbywają zajęcia praktyczne w szkolnym salonie fryzjerskim ,,TUF-ka,, oraz w salonach fryzjerskich na terenie Sandomierza i okolic. To gwarantuje im zdobycie umiejętności praktycznych w naturalnym środowisku pracy i dobre przygotowanie do podjęcia pierwszej pracy.

Nowo otwarty, szkolny salon ,,TUF-ka,, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt i meble fryzjerskie oraz wysokie kompetencje zawodowe zatrudnionej kadry gwarantują wysoką jakość kształcenia w tym zawodzie.

 

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

FAX - 15-832-51-25

TEL KOM. - 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja